Zapraszamy na zajęcia w ramach cyklu ''Lato w mieście'', które odbędą się w lipcu w Instytucie Dizajnu. Oto nasze propozycje dla najmłodszych fanów dizajnu. Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne!

Archistoria – warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie ”Archistoria. Opowieść o architekturze” w czytelni i przestrzeni Instytutu.
Zajęcia dobędą się w dwóch turach:
4 – 5 lipca – pierwsza grupa godz. 10.00 – 12.00
25 – 26 lipca – druga grupa godz. 10.00 – 12.00
 
Na lipiec przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie pt: ”Archistoria. Opowieść o architekturze”, którą do połowy sierpnia można oglądać w czytelni i przestrzeni Instytutu Dizajnu. Na uczestników będzie czekać kilka ćwiczeń związanych z książką ‚wydawnictwa Muchomor.
Podczas zajęć dzieci zamienią się w małych architektów, wspólnie zaprojektują mapę miasta, będą też mogły zaprojektować na specjalnie przygotowanych kartach pracy własny budynek. Zajęcia w przystępny sposób poszerzą wiedzę dzieci o architekturze: uczestnicy poznają najważniejsze materiały, z których budowano przez wieki budowle oraz dowiedzą się jakie są najpopularniejsze formy budynków, poznają też budynki, które stały się ikonami architektury oraz ich twórców.
Jednym z zadań, z którym zmierzą się dzieci będzie zrobienie wspólnie wyklejanego muralu, na którym znajdą się rysunki najważniejszych budynków zilustrowane w książce Archistoria.
 
Grupa docelowa
dzieci w wieku 6- 10 lat
Zapisy 02.07.19 godz. 9:00 tel. 41 367 68 01
1 grupa – 4 i 5 lipca (limit osób: 20 – zajęcia dwudniowe)
2 grupa – 25 i 26 lipca (limit osób: 20 – zajęcia dwudniowe)
Prowadzący: Joanna Kurkiewicz & Olka Banaś
 
Budujemy wystawę
15-18.07.19 godz. 12.00 – 14:00
 
Przygotowaliśmy cykl dwugodzinnych spotkań towarzyszących aktualnej wystawie 3xTransformacja, związanej z architekturą.
Razem z dziećmi będziemy dekorować talerze oraz budować konstrukcje z czerwonej gliny. Dowiemy się, w jaki sposób budować wystawę, ile osób bierze udział w jej powstaniu, kim jest tajemniczy kurator. Finałem spotkań będzie wernisaż wystawy, którą zorganizujemy wspólnie z dziećmi, z rzeczy, które powstały podczas warsztatów.
 
Grupa docelowa
dzieci w wieku 7 – 14 lat.
Zapisy 02.07.19 godz. 9:00 tel. 41 367 68 01 (limit osób: 10)
Prowadzący: Jolanta Szymanowska & Michał Podleśny 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,